Kontakt

CHALUPA EDEN Nová Pec
Jakub Koželuh
 
tel: +420 606 573 229
WWW.CHALUPA-EDEN.CZ

Představujeme Vám Skiareál Hochficht

atraktivni-sjezdovky-na-hochfichtuHochficht - atraktivní, výhodný a tak blízko!
Skiareál Hochficht je druhým největším skiareálem v Horním Rakousku a vůbec největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy! Díky velmi výhodné poloze hned za hranicemi u jezera Lipno a jen 3 hodiny autem z Prahy bez placení rakouských dálničních poplatků jeho obliba u českých lyžařů rok od roku roste.
 
Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s menšími alpskými středisky, vynikající sněhovou jistotu, ceny skipasů odpovídající kvalitě, dostatečné vyžití pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a velmi výhodné lyžování pro rodiny s malými dětmi a mládež.
Hochficht - sněhová jistota č.1 na Šumavě
Na Hochfichtu na Vás čekají atraktivní sjezdovky všech stupňů obtížnosti dlouhých až 3,4 km o celkové délce 21 km, které jsou vzájemně propojené mezi třemi vrcholy (Hochficht, Reischelberg, Zwieselberg) v populární „lyžařskou houpačku", jedinou svého druhu na českých horách. Díky příznivé nadmořské výšce 858 – 1338 m a výkonným sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek nabízí Hochficht největší sněhovou jistotu na Šumavě a velmi často napadne na Hochfichtu více přírodního sněhu než leckde v Alpách.
Díky třem moderním 4sedačkovým lanovkám a několika vlekům si po většinu sezóny zajezdíte bez front. Zatímco zkušení lyžaři ocení 2 km dlouhou FIS sjezdovku Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár, rodiny potěší 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka Stierwiese, dětský Sunny Kidspark snadno dostupný z parkoviště či nejdelší zastřešený pojízdný pás (185 m) v Horním Rakousku v druhém dětském parku s postornou sjezdovkou vhodnou i pro sáňkování.

Obrovskou výhodou Hochfichtu, kterou jen tak někde nenajdete, je podpora rodin s dětmi a mládeže. V zimní sezóně 2012/13 všichni děti do 10 let (r. n. 2003 a mladší) v doprovodu platícího rodiče lyžují pouze za 2 €/den a mládež do 19 let (r.n. 1994 a mladší) lyžuje na Hochfichtu za dětské ceny.
Lyžování na Hochfichtu představuje vynikající poměr kvality a ceny bez nutnosti zdlouhavého cestování a placení dálničních poplatků. Na Hochfichtu pracuje vždy několik lidí z Čech, a proto se zde i bez znalostí němčiny vždy nějak domluvíte. Lyžování na Hochfichtu šetří Váš čas, pohonné hmoty i peníze.
Pro koho je lyžování na Hochfichtu nejvhodnější?
Lyžaři, kteří chtějí vyzkoušet atraktivní rakouské lyžování na 21 km sjezdovek srovnatelné s menšími alpskými středisky a vzdálené jen několik minut jízdy autem nebo skibusem od lipenského jezera a cca 3 hodiny z Prahy.
Pokročilejší lyžaři, kteří zvládnou jízdu na prudších sjezdovkách Hochfichtu včetně 2 km dlouhé FIS závodní tratě Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár.
Rodiny s dětmi, které zvládají základy lyžování a chtějí poznat atraktivnější a delší sjezdovky včetně 3,4 km dlouhé rodinné trati Stierwiese nebo zábavu v dětském Sunny kids parku či druhém parku zajíce Hopsíka s pohodlným 185 m dlouhým zastřešeným pojízdným pásem a prostornou sejzdovkou vhodnou i pro sáňkování.
Lyžaři, kteří si chtějí zpestřit zimní dovolenou na Lipně atraktivním rakouským lyžováním na Hochfichtu vzdáleném od Lipna jen pár minut jízdy autem nebo skibusem.
Výhody a přednosti lyžování na Hochfichtu
Atraktivní rakouské lyžování největším rakouském skiareálu mimo Alpy bez nutnosti placení rakouských dálničních poplatků
Sněhová jistota č. 1 na Šumavě díky příznivé nadmořské výšce 858 – 1338 m a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek. Hochficht je nejvýše položeným skiareálem na "českých horách".
Lyžování na 21 km atraktivních sjezdovek od modré po černou, které vzájemně spojují tři vrcholy v zábavnou „lyžařskou houpačku“
Pohodlná přeprava bez čekání díky 3 moderním 4sedačkovým lanovkám, několika vlekům
Dva dětské parky s pohodlnými pojízdnými koberci, nejdelším zastřešeným pojízdným pásem (185 m) v Horním Rakousku a vyhřívanou dětskou chaloupkou.